You are not logged in.

Justyna

Administrator

  • "Justyna" is female
  • "Justyna" started this thread

Posts: 6,368

Favourite Team: AZS Częstochowa, Poland, Croatia

Location: Poland

  • Send private message

1

Thursday, November 18th 2010, 12:16pm

Prediction Game - Champions League 2010/2011

Counting system:
- right result 2 pts
- right winner 1 pts
- wrong prediction 0 pts

Rules:
1. Post your predictions of the round before the matches start.
2. Post all predictions of the current round in ONE post.
3. Editing posts is forbidden.
4. This topic is just for predictions, comments about matches etc will be deleted here. Post them in the other threads please.

Award:
Inside-Volley's T-shirt

Skill Wins Points
Heart Wins Games

Justyna

Administrator

  • "Justyna" is female
  • "Justyna" started this thread

Posts: 6,368

Favourite Team: AZS Częstochowa, Poland, Croatia

Location: Poland

  • Send private message

2

Thursday, November 18th 2010, 12:16pm

Pool A
23.11.2010 17:00 Crvena Zvezda BEOGRAD - VakifGunesTTelekom ISTANBUL
25.11.2010 18:00 Bank BPS Fakro MUSZYNA - Zarechie ODINTSOVO

Pool B
25.11.2010 18:30 Dinamo MOSCOW - ZOK SPLIT 1700
25.11.2010 19:30 FenerbahceAcibadem ISTANBUL - Norda Foppapedretti BERGAMO

Pool C
24.11.2010 17:00 Eczacibasi VitrA ISTANBUL - Voléro ZÜRICH
23.11.2010 20:00 ASPTT MULHOUSE - CV Jamper Aguere LA LAGUNA

Pool D
25.11.2010 18:00 VK Modranska PROSTEJOV - RC CANNES
23.11.2010 20:30 Organika Budowlani LODZ - MC-Carnaghi VILLA CORTESE

Pool E
24.11.2010 20:30 Scavolini PESARO - Aluprof BIELSKO-BIALA
24.11.2010 17:00 Dinamo Romprest BUCHAREST - Rabita BAKU

Skill Wins Points
Heart Wins Games

king

Unregistered

3

Thursday, November 18th 2010, 12:22pm

Pool A

23.11.2010 17:00 Crvena Zvezda BEOGRAD - VakifGunesTTelekom ISTANBUL 0-3

25.11.2010 18:00 Bank BPS Fakro MUSZYNA - Zarechie ODINTSOVO 3-2



Pool B

25.11.2010 18:30 Dinamo MOSCOW - ZOK SPLIT 1700 3-0

25.11.2010 19:30 FenerbahceAcibadem ISTANBUL - Norda Foppapedretti BERGAMO 3-1



Pool C

24.11.2010 17:00 Eczacibasi VitrA ISTANBUL - Voléro ZÜRICH 3-0

23.11.2010 20:00 ASPTT MULHOUSE - CV Jamper Aguere LA LAGUNA 3-1



Pool D

25.11.2010 18:00 VK Modranska PROSTEJOV - RC CANNES 1-3

23.11.2010 20:30 Organika Budowlani LODZ - MC-Carnaghi VILLA CORTESE 1-3



Pool E

24.11.2010 20:30 Scavolini PESARO - Aluprof BIELSKO-BIALA 3-1

24.11.2010 17:00 Dinamo Romprest BUCHAREST - Rabita BAKU 0-3

Matthias

Setter & Coach

  • "Matthias" is male

Posts: 10,746

Location: Germany

  • Send private message

4

Thursday, November 18th 2010, 4:51pm

Pool A
23.11.2010 17:00 Crvena Zvezda BEOGRAD - VakifGunesTTelekom ISTANBUL 0:3
25.11.2010 18:00 Bank BPS Fakro MUSZYNA - Zarechie ODINTSOVO 3:1

Pool B
25.11.2010 18:30 Dinamo MOSCOW - ZOK SPLIT 1700 3:0
25.11.2010 19:30 FenerbahceAcibadem ISTANBUL - Norda Foppapedretti BERGAMO 3:0

Pool C
24.11.2010 17:00 Eczacibasi VitrA ISTANBUL - Voléro ZÜRICH 3:1
23.11.2010 20:00 ASPTT MULHOUSE - CV Jamper Aguere LA LAGUNA 2:3

Pool D
25.11.2010 18:00 VK Modranska PROSTEJOV - RC CANNES 2:3
23.11.2010 20:30 Organika Budowlani LODZ - MC-Carnaghi VILLA CORTESE 0:3

Pool E
24.11.2010 20:30 Scavolini PESARO - Aluprof BIELSKO-BIALA 3:1
24.11.2010 17:00 Dinamo Romprest BUCHAREST - Rabita BAKU 0:3

kondzio

Prediction Game Mod

  • "kondzio" is male

Posts: 6,387

Favourite Team: Impel Wrocław, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle; NTs Male: POL, RUS, BRA; NTs Female: POL, DOM, JPN, BRA, ITA, RUS

Favourite Players: Jeoselina Rodriguez, Kasia Skowrońska, Kasia Mroczkowska, Kosheleva, Jaqueline, Takeshita, Saori, Kurek, Igła, Bociek, Mikhaylov, Muserskiy, Lucas

Location: Warsaw, Poland

  • Send private message

5

Thursday, November 18th 2010, 5:25pm

Pool A
23.11.2010 17:00 Crvena Zvezda BEOGRAD - VakifGunesTTelekom ISTANBUL 1:3
25.11.2010 18:00 Bank BPS Fakro MUSZYNA - Zarechie ODINTSOVO 3:2

Pool B
25.11.2010 18:30 Dinamo MOSCOW - ZOK SPLIT 1700 3:1
25.11.2010 19:30 FenerbahceAcibadem ISTANBUL - Norda Foppapedretti BERGAMO 3:1

Pool C
23.11.2010 20:00 ASPTT MULHOUSE - CV Jamper Aguere LA LAGUNA 3:2
24.11.2010 17:00 Eczacibasi VitrA ISTANBUL - Voléro ZÜRICH 3:1

Pool D
23.11.2010 20:30 Organika Budowlani LODZ - MC-Carnaghi VILLA CORTESE 1:3
25.11.2010 18:00 VK Modranska PROSTEJOV - RC CANNES 1:3

Pool E
24.11.2010 17:00 Dinamo Romprest BUCHAREST - Rabita BAKU 0:3
24.11.2010 20:30 Scavolini PESARO - Aluprof BIELSKO-BIALA 3:1
Gold medal - World League 2013 Prediction Game
Bronze medal - World League 2012 Prediction Game

kadir_8

Master

  • "kadir_8" is male

Posts: 2,351

Favourite Team: VakıfBank , Galatasaray Daikin NT: Turkey, Croatia, The Netherlands

Favourite Players: Seda Tokatlıoğlu,Taismary Agüero,Malgorzata Glinka,Neslihan Demir, Maja Poljak,Christiane Fürst,Eda Erdem,Bahar Toksoy ,Destinee Hooker,Gözde Sonsırma,Jelena Nikolic,Neriman Özsoy,Saori Kimura, Gizem Güreşen

Location: Turkey/Trabzon

  • Send private message

6

Thursday, November 18th 2010, 6:11pm

Pool A
23.11.2010 17:00 Crvena Zvezda BEOGRAD - VakifGunesTTelekom ISTANBUL 1-3
25.11.2010 18:00 Bank BPS Fakro MUSZYNA - Zarechie ODINTSOVO 3-2

Pool B
25.11.2010 18:30 Dinamo MOSCOW - ZOK SPLIT 1700 3-0
25.11.2010 19:30 FenerbahceAcibadem ISTANBUL - Norda Foppapedretti BERGAMO 3-1

Pool C
24.11.2010 17:00 Eczacibasi VitrA ISTANBUL - Voléro ZÜRICH 3-0
23.11.2010 20:00 ASPTT MULHOUSE - CV Jamper Aguere LA LAGUNA 3-1

Pool D
25.11.2010 18:00 VK Modranska PROSTEJOV - RC CANNES 1-3
23.11.2010 20:30 Organika Budowlani LODZ - MC-Carnaghi VILLA CORTESE 1-3

Pool E
24.11.2010 20:30 Scavolini PESARO - Aluprof BIELSKO-BIALA 3-1
24.11.2010 17:00 Dinamo Romprest BUCHAREST - Rabita BAKU 0-3
Vakıfbank Istanbul!!!
2010/2011 and 2012/2013 Champions League winner.12 matches 12 wins :super: :cup: I am proud of my team :heart:

7

Thursday, November 18th 2010, 6:22pm

Pool A

23.11.2010 17:00 Crvena Zvezda BEOGRAD - VakifGunesTTelekom ISTANBUL 0-3

25.11.2010 18:00 Bank BPS Fakro MUSZYNA - Zarechie ODINTSOVO 3:2



Pool B

25.11.2010 18:30 Dinamo MOSCOW - ZOK SPLIT 1700 3:0

25.11.2010 19:30 FenerbahceAcibadem ISTANBUL - Norda Foppapedretti BERGAMO 3:0



Pool C

24.11.2010 17:00 Eczacibasi VitrA ISTANBUL - Voléro ZÜRICH 3:0

23.11.2010 20:00 ASPTT MULHOUSE - CV Jamper Aguere LA LAGUNA 3:1



Pool D

25.11.2010 18:00 VK Modranska PROSTEJOV - RC CANNES 1:3

23.11.2010 20:30 Organika Budowlani LODZ - MC-Carnaghi VILLA CORTESE 1:3



Pool E

24.11.2010 20:30 Scavolini PESARO - Aluprof BIELSKO-BIALA 3:2

24.11.2010 17:00 Dinamo Romprest BUCHAREST - Rabita BAKU 0:3
FOPPA FOREVERRR!!!!LOVE PICCI!!!! :heart:

kyhn_gkc

Trainee

  • "kyhn_gkc" is male

Posts: 118

Favourite Team: bergamo,fenerbahceacıbadem

Favourite Players: flier,skowronska,neslihan,haneef

Location: turkey

  • Send private message

8

Thursday, November 18th 2010, 6:36pm

Pool A

23.11.2010 17:00 Crvena Zvezda BEOGRAD - VakifGunesTTelekom ISTANBUL 0-3

25.11.2010 18:00 Bank BPS Fakro MUSZYNA - Zarechie ODINTSOVO 3:1



Pool B

25.11.2010 18:30 Dinamo MOSCOW - ZOK SPLIT 1700 3:0

25.11.2010 19:30 FenerbahceAcibadem ISTANBUL - Norda Foppapedretti BERGAMO 3:0



Pool C

24.11.2010 17:00 Eczacibasi VitrA ISTANBUL - Voléro ZÜRICH 3:0

23.11.2010 20:00 ASPTT MULHOUSE - CV Jamper Aguere LA LAGUNA 3:0



Pool D

25.11.2010 18:00 VK Modranska PROSTEJOV - RC CANNES 0:3

23.11.2010 20:30 Organika Budowlani LODZ - MC-Carnaghi VILLA CORTESE 0:3



Pool E

24.11.2010 20:30 Scavolini PESARO - Aluprof BIELSKO-BIALA 3:0

24.11.2010 17:00 Dinamo Romprest BUCHAREST - Rabita BAKU 0:3

Bartek

God Is Always First!

  • "Bartek" is male

Posts: 10,093

Favourite Team: Уралочка НТМК Екатеринбург

Location: Poland

  • Send private message

9

Thursday, November 18th 2010, 6:38pm

Pool A

23.11.2010 17:00 Crvena Zvezda BEOGRAD - VakifGunesTTelekom ISTANBUL 0-3

25.11.2010 18:00 Bank BPS Fakro MUSZYNA - Zarechie ODINTSOVO 3-1



Pool B

25.11.2010 18:30 Dinamo MOSCOW - ZOK SPLIT 1700 3-0

25.11.2010 19:30 FenerbahceAcibadem ISTANBUL - Norda Foppapedretti BERGAMO 3-0



Pool C

24.11.2010 17:00 Eczacibasi VitrA ISTANBUL - Voléro ZÜRICH 3-0

23.11.2010 20:00 ASPTT MULHOUSE - CV Jamper Aguere LA LAGUNA 3-1



Pool D

25.11.2010 18:00 VK Modranska PROSTEJOV - RC CANNES 2-3

23.11.2010 20:30 Organika Budowlani LODZ - MC-Carnaghi VILLA CORTESE 0-3



Pool E

24.11.2010 20:30 Scavolini PESARO - Aluprof BIELSKO-BIALA 3-0

24.11.2010 17:00 Dinamo Romprest BUCHAREST - Rabita BAKU 0-3
Prediction Game:


Gold Medals - 13

Silver Medals - 9

Bronze Medals - 7


Overall: 29


Details



mesut

pithana

  • "mesut" is male

Posts: 293

Favourite Team: Vakıfbank-Cannes

Favourite Players: Gözde-Özge-Giel-Jerkov-Polyak-Freya

Location: istanbul/turkey

  • Send private message

10

Thursday, November 18th 2010, 6:51pm

Pool A

23.11.2010 17:00 Crvena Zvezda BEOGRAD - VakifGunesTTelekom ISTANBUL 0-3

25.11.2010 18:00 Bank BPS Fakro MUSZYNA - Zarechie ODINTSOVO 1-3



Pool B

25.11.2010 18:30 Dinamo MOSCOW - ZOK SPLIT 1700 3-0

25.11.2010 19:30 FenerbahceAcibadem ISTANBUL - Norda Foppapedretti BERGAMO 3-0



Pool C

24.11.2010 17:00 Eczacibasi VitrA ISTANBUL - Voléro ZÜRICH 3-0

23.11.2010 20:00 ASPTT MULHOUSE - CV Jamper Aguere LA LAGUNA 3-2



Pool D

25.11.2010 18:00 VK Modranska PROSTEJOV - RC CANNES 0-3

23.11.2010 20:30 Organika Budowlani LODZ - MC-Carnaghi VILLA CORTESE 2-3



Pool E

24.11.2010 20:30 Scavolini PESARO - Aluprof BIELSKO-BIALA 3-1

24.11.2010 17:00 Dinamo Romprest BUCHAREST - Rabita BAKU0-3
:set: :bump: :serve:

Mary

Sage

  • "Mary" is female

Posts: 3,338

Favourite Team: Eczacıbaşı VitrA, Foppapedretti Bergamo, BKS Bielsko-Biała, Poland, Croatia

Favourite Players: MAJA POLJAK, Małgorzata Glinka, Jelena Nikolic, Neslihan Demir, Gözde & Özge Kırdar, Francesca Piccinini, Valentina Arrighetti, Angelina Grün

Location: Poland

  • Send private message

11

Thursday, November 18th 2010, 7:17pm

Pool A

23.11.2010 17:00 Crvena Zvezda BEOGRAD - VakifGunesTTelekom ISTANBUL 0:3

25.11.2010 18:00 Bank BPS Fakro MUSZYNA - Zarechie ODINTSOVO 3:2



Pool B

25.11.2010 18:30 Dinamo MOSCOW - ZOK SPLIT 1700 3:0

25.11.2010 19:30 FenerbahceAcibadem ISTANBUL - Norda Foppapedretti BERGAMO 2:3



Pool C

24.11.2010 17:00 Eczacibasi VitrA ISTANBUL - Voléro ZÜRICH 3:1

23.11.2010 20:00 ASPTT MULHOUSE - CV Jamper Aguere LA LAGUNA 1:3



Pool D

25.11.2010 18:00 VK Modranska PROSTEJOV - RC CANNES 1:3

23.11.2010 20:30 Organika Budowlani LODZ - MC-Carnaghi VILLA CORTESE 0:3



Pool E

24.11.2010 20:30 Scavolini PESARO - Aluprof BIELSKO-BIALA 3:1

24.11.2010 17:00 Dinamo Romprest BUCHAREST - Rabita BAKU 0:3

12

Thursday, November 18th 2010, 7:30pm

Pool A
23.11.2010 17:00 Crvena Zvezda BEOGRAD - VakifGunesTTelekom ISTANBUL 0-3
25.11.2010 18:00 Bank BPS Fakro MUSZYNA - Zarechie ODINTSOVO 3-2

Pool B
25.11.2010 18:30 Dinamo MOSCOW - ZOK SPLIT 1700 3-0
25.11.2010 19:30 FenerbahceAcibadem ISTANBUL - Norda Foppapedretti BERGAMO 3-0

Pool C
24.11.2010 17:00 Eczacibasi VitrA ISTANBUL - Voléro ZÜRICH 3-0
23.11.2010 20:00 ASPTT MULHOUSE - CV Jamper Aguere LA LAGUNA 3-1

Pool D
25.11.2010 18:00 VK Modranska PROSTEJOV - RC CANNES 0-3
23.11.2010 20:30 Organika Budowlani LODZ - MC-Carnaghi VILLA CORTESE 0-3

Pool E
24.11.2010 20:30 Scavolini PESARO - Aluprof BIELSKO-BIALA 3-1
24.11.2010 17:00 Dinamo Romprest BUCHAREST - Rabita BAKU 0-3

6persei

... We like Floortje ...

  • "6persei" is male

Posts: 193

Favourite Team: Japan NT for defence; Brasil NT for attack; Italy NT forEVER.

Favourite Players: Takeshita & Lo Bianco ; Chiara Dall'Ora; Floortje Meijners

Location: Italy

  • Send private message

13

Thursday, November 18th 2010, 9:15pm

:wavy: Pool A

23.11.2010 Crvena Zvezda BEOGRAD - VakifGunesTTelekom ISTANBUL 1-3
25.11.2010 Bank BPS Fakro MUSZYNA - Zarechie ODINTSOVO 3-1

Pool B

25.11.2010 Dinamo MOSCOW - ZOK SPLIT 1700 3-0
25.11.2010 FenerbahceAcibadem ISTANBUL - Norda Foppapedretti BERGAMO 3-0

Pool C

24.11.2010 Eczacibasi VitrA ISTANBUL - Voléro ZÜRICH 3-1
23.11.2010 ASPTT MULHOUSE - CV Jamper Aguere LA LAGUNA 2-3

Pool D

25.11.2010 VK Modranska PROSTEJOV - RC CANNES 3-2
23.11.2010 Organika Budowlani LODZ - MC-Carnaghi VILLA CORTESE 1-3

Pool E

24.11.2010 Scavolini PESARO - Aluprof BIELSKO-BIALA 3-0
24.11.2010 Dinamo Romprest BUCHAREST - Rabita BAKU 0-3

Anton1989

Unregistered

14

Friday, November 19th 2010, 6:07am

Pool A

23.11.2010 Crvena Zvezda BEOGRAD - VakifGunesTTelekom ISTANBUL 0-3
25.11.2010 Bank BPS Fakro MUSZYNA - Zarechie ODINTSOVO 3-1

Pool B

25.11.2010 Dinamo MOSCOW - ZOK SPLIT 1700 3-0
25.11.2010 FenerbahceAcibadem ISTANBUL - Norda Foppapedretti BERGAMO 3-0

Pool C

24.11.2010 Eczacibasi VitrA ISTANBUL - Voléro ZÜRICH 3-0
23.11.2010 ASPTT MULHOUSE - CV Jamper Aguere LA LAGUNA 2-3

Pool D

25.11.2010 VK Modranska PROSTEJOV - RC CANNES 1-3
23.11.2010 Organika Budowlani LODZ - MC-Carnaghi VILLA CORTESE 1-3

Pool E

24.11.2010 Scavolini PESARO - Aluprof BIELSKO-BIALA 3-0
24.11.2010 Dinamo Romprest BUCHAREST - Rabita BAKU 0-3

jaco

Intermediate

  • "jaco" is male

Posts: 470

Favourite Team: Poland, Muszynianka Muszyna

Favourite Players: Debby Stam, Malgorzata Glinka, Anna Werblinska, Aleksandra Jagielo, Magdalena Sliwa, Kerstin Tzscherlich, Michal Kubiak, Karolina Kosek

Location: Gdansk, Poland

  • Send private message

15

Friday, November 19th 2010, 8:48am

Pool A
23.11.2010 17:00 Crvena Zvezda BEOGRAD - VakifGunesTTelekom ISTANBUL 0:3
25.11.2010 18:00 Bank BPS Fakro MUSZYNA - Zarechie ODINTSOVO 3:2

Pool B
25.11.2010 18:30 Dinamo MOSCOW - ZOK SPLIT 1700 3:0
25.11.2010 19:30 FenerbahceAcibadem ISTANBUL - Norda Foppapedretti BERGAMO 3:1

Pool C
24.11.2010 17:00 Eczacibasi VitrA ISTANBUL - Voléro ZÜRICH 3:0
23.11.2010 20:00 ASPTT MULHOUSE - CV Jamper Aguere LA LAGUNA 1:3

Pool D
25.11.2010 18:00 VK Modranska PROSTEJOV - RC CANNES 1:3
23.11.2010 20:30 Organika Budowlani LODZ - MC-Carnaghi VILLA CORTESE 0:3

Pool E
24.11.2010 20:30 Scavolini PESARO - Aluprof BIELSKO-BIALA 3:1
24.11.2010 17:00 Dinamo Romprest BUCHAREST - Rabita BAKU 1:3
"Do not be sad because of people. They will all die."

  • "StarNight" is male

Posts: 3,971

Favourite Team: Eczacıbaşı VitrA-Dinamo Krasnador-Atom Trefl Sopot-Turkey-China

Favourite Players: Neslihan,Neriman,Gozde, Y.K.Kim, Poljak,Naz, Harmotto,Hui,Havelkova, Mammadova,L. Bosetti,Buijs,Garay, Zhu Ting,Gabi,Thaisa, Zaryazhko,Giel,Rasic, De Kruijf, Dürr, Hildebrand

Location: Trabzon/Turkey

  • Send private message

16

Friday, November 19th 2010, 9:11am

Pool A

23.11.2010 17:00 Crvena Zvezda BEOGRAD - VakifGunesTTelekom ISTANBUL 0-3

25.11.2010 18:00 Bank BPS Fakro MUSZYNA - Zarechie ODINTSOVO 3-1



Pool B

25.11.2010 18:30 Dinamo MOSCOW - ZOK SPLIT 1700 3-0

25.11.2010 19:30 FenerbahceAcibadem ISTANBUL - Norda Foppapedretti BERGAMO 3-1



Pool C

24.11.2010 17:00 Eczacibasi VitrA ISTANBUL - Voléro ZÜRICH 3-1

23.11.2010 20:00 ASPTT MULHOUSE - CV Jamper Aguere LA LAGUNA 3-1



Pool D

25.11.2010 18:00 VK Modranska PROSTEJOV - RC CANNES 0-3

23.11.2010 20:30 Organika Budowlani LODZ - MC-Carnaghi VILLA CORTESE 0-3



Pool E

24.11.2010 20:30 Scavolini PESARO - Aluprof BIELSKO-BIALA 3-0

24.11.2010 17:00 Dinamo Romprest BUCHAREST - Rabita BAKU 0-3
2010/2011 Eczacıbaşı VitrA - Turkish Cup Winner :cup:
2011/2012 Eczacıbaşı VitrA - Super Cup Winner :cup:

  • "burak-ı naz" is male

Posts: 6,093

Favourite Team: Fenerbahçe, Germany NT, Dutch NT, USA NT, Belgium NT

Favourite Players: Maggie Kozuch, Maren Brinker, Denise Hanke, Saskia Hippe, Robin de Kruijf, Laura Dijkema, Carli Lloyd, Kristin Richards, Lucia Bosetti, Laura Heyrman, Helene Rousseaux

Location: Turkey

  • Send private message

17

Friday, November 19th 2010, 9:57am

Pool A
23.11.2010 17:00 Crvena Zvezda BEOGRAD - VakifGunesTTelekom ISTANBUL 0-3
25.11.2010 18:00 Bank BPS Fakro MUSZYNA - Zarechie ODINTSOVO 1-3

Pool B
25.11.2010 18:30 Dinamo MOSCOW - ZOK SPLIT 1700 3-0
25.11.2010 19:30 FenerbahceAcibadem ISTANBUL - Norda Foppapedretti BERGAMO 3-1

Pool C
24.11.2010 17:00 Eczacibasi VitrA ISTANBUL - Voléro ZÜRICH 3-0
23.11.2010 20:00 ASPTT MULHOUSE - CV Jamper Aguere LA LAGUNA 3-1

Pool D
25.11.2010 18:00 VK Modranska PROSTEJOV - RC CANNES 1-3
23.11.2010 20:30 Organika Budowlani LODZ - MC-Carnaghi VILLA CORTESE 0-3

Pool E
24.11.2010 20:30 Scavolini PESARO - Aluprof BIELSKO-BIALA 3-1
24.11.2010 17:00 Dinamo Romprest BUCHAREST - Rabita BAKU 0-3
"Lo sbaglio più grande e quello di credere di aver vinto prima ancora di giocare la partita"

SHABOVTA

Master

  • "SHABOVTA" is male

Posts: 2,001

Favourite Team: Azerbaijan NT

Favourite Players: Oksana PARKHOMENKO!

Location: Azerbaijan, Baku-LAND OF FIRES!!!

  • Send private message

18

Friday, November 19th 2010, 9:59am

Pool A

23.11.2010 17:00 Crvena Zvezda BEOGRAD - VakifGunesTTelekom ISTANBUL 1:3

25.11.2010 18:00 Bank BPS Fakro MUSZYNA - Zarechie ODINTSOVO 3:1



Pool B

25.11.2010 18:30 Dinamo MOSCOW - ZOK SPLIT 1700 3:0

25.11.2010 19:30 FenerbahceAcibadem ISTANBUL - Norda Foppapedretti BERGAMO 3:1



Pool C

24.11.2010 17:00 Eczacibasi VitrA ISTANBUL - Voléro ZÜRICH 3:1

23.11.2010 20:00 ASPTT MULHOUSE - CV Jamper Aguere LA LAGUNA 3:1



Pool D

25.11.2010 18:00 VK Modranska PROSTEJOV - RC CANNES 1:3

23.11.2010 20:30 Organika Budowlani LODZ - MC-Carnaghi VILLA CORTESE 2:3



Pool E

24.11.2010 20:30 Scavolini PESARO - Aluprof BIELSKO-BIALA 2:3

24.11.2010 17:00 Dinamo Romprest BUCHAREST - Rabita BAKU 0:3

Aerthur_Bergamo

Unregistered

19

Friday, November 19th 2010, 1:13pm

Pool A

23.11.2010 17:00 Crvena Zvezda BEOGRAD - VakifGunesTTelekom ISTANBUL 0-3

25.11.2010 18:00 Bank BPS Fakro MUSZYNA - Zarechie ODINTSOVO 3-1



Pool B

25.11.2010 18:30 Dinamo MOSCOW - ZOK SPLIT 1700 3-0

25.11.2010 19:30 FenerbahceAcibadem ISTANBUL - Norda Foppapedretti BERGAMO 2-3



Pool C

24.11.2010 17:00 Eczacibasi VitrA ISTANBUL - Voléro ZÜRICH 3-1

23.11.2010 20:00 ASPTT MULHOUSE - CV Jamper Aguere LA LAGUNA 2-3



Pool D

25.11.2010 18:00 VK Modranska PROSTEJOV - RC CANNES 1-3

23.11.2010 20:30 Organika Budowlani LODZ - MC-Carnaghi VILLA CORTESE 0-3



Pool E

24.11.2010 20:30 Scavolini PESARO - Aluprof BIELSKO-BIALA 1-3

24.11.2010 17:00 Dinamo Romprest BUCHAREST - Rabita BAKU 0-3

20

Friday, November 19th 2010, 2:58pm


25.11.2010 19:30 FenerbahceAcibadem ISTANBUL - Norda Foppapedretti BERGAMO 2:3


It will be a miracle with the team B :lol: :lol:
FOPPA FOREVERRR!!!!LOVE PICCI!!!! :heart:

Social bookmarks