Atom Trefl Sopot

  • Atom will be host team next CL

  • interview after press conference, but unfortunately not good quality :thumbdown:

    Goska :heart: :heart: she is so good material that any video with her cant be bad quality :lol:

  • I agree with you Ttom
    and here i found the interview in the website of Atom it's in Polish!


    "Małgorzata Kożuch, siatkarka reprezentacji Niemiec, ma być jedną z liderek Atomu Trefl Sopot w następnym sezonie. W piątek pojawiła się w Trójmieście i wzięła udział w konferencji prasowej.




    Maciej Korolczuk: Kiedy pojawiła się pierwsza propozycja z Sopotu?
    Małgorzata Kożuch: Już rok temu rozmawialiśmy o tym, bym grała w Atomie, ale oferta przyszła nieco za późno. Wybrałam grę w Rosji w Zarieczu Odincowo. Był tam młody zespół, grały tylko trzy doświadczone zawodniczki. Brakowało nam stabilizacji formy. Szło nam nieźle, ale brakowało zwycięstw, z czasem siadła atmosfera i w kwietniu postanowiłam coś zmienić. Tym razem miałam dużo czasu do namysłu i bardzo się cieszę, że będę częścią tej drużyny. Trójmiasto jest dla mnie szczególne, tu spędzałam wakacje, moi rodzice stąd pochodzą. Nie mogę się doczekać treningów i meczów.


    Jaka rola do wypełnienia czeka na panią w Sopocie?
    Postaram się zrobić wszystko, by sprostać wymaganiom trenera, kibiców i udźwignąć presję. Jestem pracowita, kocham siatkówkę, z tym się urodziłam i temu się poświęcam. Przychodząc do Atomu wiedziałam, jakie będą idee, ale nie znałam drużyny. Dziś widzę, że stać nas na dużo i bardzo mi się to podoba.


    W drużynie grać będzie pani koleżanka z kadry Niemiec Corina Ssuschke.
    Corina dzwoniła do mnie dwa razy pytając o klub i miasto. Powiedziałam jej wszystko, co wiedziałam, ale nie wywierałam żadnej presji.

    Przed inauguracją krótkiego i bardzo intensywnego sezonu czekają na was turnieje w reprezentacjach. Już w trakcie sezonu oprócz meczów ligowych będzie jeszcze Liga Mistrzyń, a pani ma dwa paszporty, więc będzie grać i tu i tu.

    Zapowiada się ciężki sezon, ale ja to lubię. Jeśli się gra co trzy dni, jest się w reżimie meczowym, forma będzie. Trzeba będzie się dobrze przygotować, zadbać o odnowę, ale w Sopocie są świetne warunki. Mam teraz kilka dni wolnego, ale nie zaniedbuję treningów, bo już niedługo czeka mnie zgrupowanie kadry przed Grand Prix.

    Przychodzi pani w miejsce Olgi Fatiejewej. Wie pani, jak Rosjanka wypadła w Sopocie?

    Znam Olgę, bo wielokrotnie grałyśmy przeciwko sobie w kadrze. Słyszałam o jej grze w Atomie, ale nie chcę się do niej porównywać. Jestem zupełnie inną zawodniczką. Optymalną pozycją jest dla mnie prawe skrzydło w ataku, ale poradzę sobie także w przyjęciu. Jeśli w szatni któraś z dziewczyn będzie potrzebować mojej pomocy, będę do dyspozycji.


    Jakieś życzenia przed losowaniem Ligi Mistrzyń?
    Przez ostatnie dwa lata z rzędu trafiałam na mojego trenera z kadry Niemiec Giovanniego Guidettiego, który jest trenerem VakifBank Turk Telekom Stambuł, więc pewnie i tym razem będzie podobnie (śmiech).


    Jaki cel stawia sobie pani w nowej drużynie?
    Wygrać ile się da."


    http://www.atomtrefl.pl/index.php/aktualnosci/wywiady/455

  • Atom Trefl Sopot will participate in Szamotuly Enea Cup between on 7-9 October..


    7 September (Friday)


    17.00 Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - Organika Budowlani Łódź


    19.30 BKS Aluprof Bielsko-Biała - Atom Trefl Sopot


    8 September (Saturday)


    17.00 Organika Budowlani Łódź - BKS Aluprof Bielsko-Biała


    19.00 Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - Atom Trefl Sopot


    9 September (Sunday)


    11.00 Organika Budowlani Łódź - Atom Trefl Sopot

    "Lo sbaglio più grande e quello di credere di aver vinto prima ancora di giocare la partita"

    Edited once, last by filedefener ().

  • Available squad will soon leave for training tour of Italy: Bełcik, Dziękiewicz, Saad, Sieczka, Świeniewicz, Tokarska, Wilk
    plus Dorota Pykosz and Milena Rosner who have been training with Atom while looking for clubs.


    Friendly matches:

    21 September 16:00, Novara: Atom Trefl Sopot – Asystel Volley Novara

    22 September 16:00, Busto Arsizio: Atom Trefl Sopot – Yamamay Busto Arsizio

    23 September 14:00, Bellusco: Atom Trefl Sopot – U.S. ProVictoria Pallavolo Monza

    27 September 14:00, Bellusco: Atom Trefl Sopot – Icos Crema Volley

    28 September 15:00, Busto Arsizio: Atom Trefl Sopot – Yamamay Busto Arsizio

    29 September 17:00, Novara: Atom Trefl Sopot – Asystel Volley Novara