Posts by emirhan

    3rd leg

    Pool A
    14.11.2012 Vakifbank ISTANBUL - RC CANNES 3:1
    14.11.2012 Volero ZÜRICH - Uralochka-NTMK EKATERINBURG 0:3

    Pool B
    14.11.2012 AsystelCarnaghi VILLACORTESE - Agel PROSTEJOV 3:0
    13.11.2012 Atom Trefl SOPOT - Rabita BAKU 1:3

    Pool C
    15.11.2012 Galatasaray Daikin ISTANBUL - Dinamo Romprest BUCURESTI 3:0
    13.11.2012 ASPTT MULHOUSE - Unendo Yamamay BUSTO ARSIZIO 0:3

    Pool D
    14.11.2012 Azerrail BAKU - Tauron MKS DABROWA GORNICZA 3:0
    14.11.2012 DRESDNER SC - Eczacibasi VitrA ISTANBUL 1:3

    Pool E
    13.11.2012 Robur Tiboni URBINO - SCHWERINER SC 3:1
    13.11.2012 2004 Tomis CONSTANTA - Dinamo KAZAN 0:3

    Pool F
    15.11.2012 Dinamo MOSCOW - Crvena Zvezda BEOGRAD 3:0
    15.11.2012 Bank BPS Fakro MUSZYNA - Lokomotiv BAKU 3:2

    2nd leg

    Pool A
    01.11.2012 Uralochka-NTMK EKATERINBURG - Vakifbank ISTANBUL 2:3
    31.10.2012 Volero ZÜRICH - RC CANNES 0:3

    Pool B
    01.11.2012 Rabita BAKU - AsystelCarnaghi VILLACORTESE 3:1
    30.10.2012 Atom Trefl SOPOT- Agel PROSTEJOV 3:1

    Pool C
    01.11.2012 Unendo Yamamay BUSTO ARSIZIO - Galatasaray Daikin ISTANBUL 3:1
    30.10.2012 ASPTT MULHOUSE - Dinamo Romprest BUCURESTI 3:1

    Pool D
    31.10.2012 Eczacibasi VitrA ISTANBUL - Azerrail BAKU 3:2
    31.10.2012 DRESDNER SC - Tauron MKS DABROWA GORNICZA 1:3

    Pool E
    31.10.2012 Dinamo KAZAN - Robur Tiboni URBINO 3:0
    30.10.2012 2004 Tomis CONSTANTA - SCHWERINER SC 1:3

    Pool F
    31.10.2012 Lokomotiv BAKU - Dinamo MOSCOW 1:3
    31.10.2012 Bank BPS Fakro MUSZYNA - Crvena Zvezda BEOGRAD 3:0

    Pool A
    23.10.12 Vakifbank ISTANBUL - Volero ZÜRICH 3-1
    24.10.12 RC CANNES - Uralochka-NTMK EKATERINBURG 3-2


    Pool B
    24.10.12 AsystelCarnaghi VILLACORTESE - Atom Trefl SOPOT 3-1
    24.10.12 Agel PROSTEJOV - Rabita BAKU 0-3

    Pool C
    25.10.12 Galatasaray Daikin ISTANBUL - ASPTT MULHOUSE 3-0
    24.10.12 Dinamo Romprest BUCURESTI - Unendo Yamamay BUSTO ARSIZIO 0-3

    Pool D
    24.10.12 Azerrail BAKU - DRESDNER SC 3-0
    24.10.12 Tauron MKS DABROWA GORNICZA - Eczacibasi VitrA ISTANBUL 1-3

    Pool E
    23.10.12 Robur Tiboni URBINO - 2004 Tomis CONSTANTA 3-1
    24.10.12 SCHWERINER SC - Dinamo KAZAN 0-3

    Pool F
    24.10.12 Dinamo MOSCOW - Bank BPS Fakro MUSZYNA 3-1
    23.10.12 Crvena Zvezda BEOGRAD - Lokomotiv BAKU 0-3

    Pool A

    28-July

    1 Algeria - Japan 0 - 3

    3 United Kingdom - Russia 0 - 3

    4 Italy - Dominican Republic 3 - 1



    30-July

    9 Dominican Republic - Russia 0 - 3


    11 Italy - Japan 3-2


    12 United Kingdom - Algeria 3 - 1




    1-August

    13 Dominican Republic - Japan 1 - 3


    14 Algeria - Russia 0 - 3


    16 United Kingdom - Italy 0 - 3




    3-August

    20 Japan - Russia 2 - 3


    22 United Kingdom - Dominican Republic 0 - 3


    24 Algeria - Italy 0 - 3



    5-August

    25 Algeria - Dominican Republic 0 - 3


    27 United Kingdom - Japan 0 - 3


    28 Italy - Russia 1 - 3



    Pool B

    28-July

    2 China - Serbia 3 - 1


    5 United States - South Korea 3 - 1

    6 Brazil - Turkey 3- 1



    30-July

    7 China - Turkey 3-1

    8 Serbia - South Korea 1 - 3

    10 United States - Brazil 3 - 2



    1-August

    15 Serbia - Turkey 1 - 3

    17 United States - China 3 - 1

    18 Brazil - South Korea 3 - 1



    3-August

    19 Brazil - China 3 - 1

    21 Turkey - South Korea 2- 3

    23 United States - Serbia 3 - 0



    5-August

    26 China - South Korea 3 - 1

    29 United States - Turkey 3 - 1

    30 Brazil - Serbia 3 - 0

    Final Round - Ningbo (CHN)

    27th June
    73 Brazil - USA 3-2
    74 Thailand - Turkey 1-3
    75 China - Cuba 3-2

    28th June
    76 USA - Thailand 3-0
    77 Cuba - Turkey 1-3
    78 China - Brazil 1-3

    29th June
    79 Brazil - Cuba 3-1
    80 Turkey - USA 1-3
    81 China - Thailand 3-0

    30th June
    82 Brazil - Thailand 3-0
    83 Cuba - United States 1-3
    84 China - Turkey 3-2

    1st July
    85 Turkey - Brazil 1-3
    86 Thailand - Cuba 2-3
    87 China - USA 3-2

    Osaka - JPN


    49 KOR 1-3 TUR
    50 JPN 3-2 GER
    51 GER 3-0 KOR
    52 JPN 3-2 TUR
    53 GER 1-3 TUR
    54 JPN 3-0 KOR


    Bangkok - THA


    55 SRB 1-3 USA
    56 THA 3-1 ARG
    57 USA 3-0 ARG
    58 SRB 2-3 THA
    59 ARG 1-3 SRB
    60 USA 3-1 THA


    Luohe - CHN


    61 CUB 1-3 BRA
    62 CHN 3-0 PUR
    63 PUR 0-3 BRA
    64 CHN 3-1 CUB
    65 CUB 3-0 PUR
    66 CHN 1-3 BRA


    Taipei - TPE


    67 ITA 3-0 DOM
    68 TPE 0-3 POL
    69 TPE 0-3 ITA
    70 POL 3-1 DOM
    71 TPE1-3 DOM
    72 ITA 3-1 POL

    Sao Paolo, BRA


    ITA 1-3 USA
    BRA 3-1 GER
    USA 3-1 GER
    BRA 3-2 ITA
    BRA 1-3 USA
    GER 1-3 ITA


    Komaki, JPN


    THA 3-0 PUR
    JPN 3-1 DOM
    DOM 1-3 THA
    JPN 3-0 PUR
    DOM 3-1 PUR
    JPN 3-1 THA


    Foshan, CHN


    KOR 1-3 POL
    CHN 3-0 TPE
    TPE 0-3 POL
    CHN 3-1 KOR
    TPE 0-3 KOR
    CHN 3-1 POL


    Belgrad, SRB


    SRB 3-0 ARG
    CUB 1-3 TUR
    CUB 1-3 SRB
    TUR 3-0 ARG
    SRB 3-2 TUR
    ARG 0-3 CUB

    Macao, CHN


    ARG 1-3 THA
    CHN 3-0 PUR
    PUR 0-3 THA
    ARG 0-3 CHN
    ARG 3-1 PUR
    CHN 3-0 THA


    Santa Domingo, DOM


    GER 2-3 USA
    DOM 3-0 TPE
    USA 3-0 TPE
    GER 3-1 DOM
    TPE 0-3 GER
    DOM 1-3 USA


    Busan, KOR


    JPN 3-1 TUR
    KOR 3-1 CUB
    KOR 3-2 TUR
    JPN 3-0 CUB
    KOR 1-3 JPN
    CUB 1-3 TUR


    Lodz, POL


    ITA 1-3 BRA
    POL 3-2 SRB
    SRB 1-3 BRA
    POL 3-1 ITA
    ITA 1-3 SRB
    POL 1-3 BRA

    Fenerbahce Universal ISTANBU - VK Modranska PROSTEJOV 3:1
    Rabita BAKU - Atom Trefl SOPOT 3:1
    Dinamo KAZAN - DRESDNER SC 3:0
    Azerrail BAKU - Volero ZURICH 3:1
    RC CANNES - Bank BPS Fakro MUSZYNA 3:0
    Vakifbank TTelekom ISTANBUL - Eczacibasi VitrA ISTANBUL 3:1
    Scavolini PESARO - Volley BERGAMO 1:3
    Dinamo MOSCOW - MC Carnaghi VILLA CORTESE 3:1

    PlayOffs - 1/8 Final

    1st Leg

    VK Modranska PROSTEJOV - Fenerbahce Universal ISTANBUL:0-3
    Atom Trefl SOPOT - Rabita BAKU: 1-3

    DRESDNER SC - Dinamo KAZAN: 0-3
    Volero ZURICH - Azerrail BAKU: 1-3

    Bank BPS Fakro MUSZYNA - RC CANNES: 1-3
    Eczacibasi VitrA ISTANBUL - Vakifbank TTelekom ISTANBUL: 2-3

    Volley BERGAMO - Scavolini PESARO: 1-3
    MC Carnaghi VILLA CORTESE - Dinamo MOSCOW: 1-3

    6st Leg


    Pool A
    17.01.12 MC-Carnaghi Villa Cortese - RC Cannes 2-3
    17.01.12 Eczacibasi VitrA Istanbul - Schweriner SC 3-0


    Pool B
    17.01.12 Dresdener SC - Fenerbahce Universal Istanbul 0-3
    17.01.12 ASPTT Mulhouse - Rabita Baku 0-3


    Pool C
    17.01.12 Atom Trefl Sopot - Volero Zurich 3-2
    17.01.12 VK Modranska Prostejov - Dinamo Kazan 0-3


    Pool D
    17.01.12 - Azerrail Baku - 2004 Tomis Constanta 3-0
    17.01.12 Vakifbank TTelekom Istambul - Volley Bergamo 3-1


    Pool E
    17.01.12 Dinamo Moscow - Scavolini Pesaro 3-1
    17.01.12 Crvena Zvezda Beograd - Bank BPS Fakro Muszyna 0-3

    5th leg

    Pool A
    RC Cannes - Eczacibasi VitrA Istanbul 3:2
    Schweriner SC - MC-Carnaghi Villa Cortese 1:3

    Pool B
    Fenerbahce Universal Istanbul - ASPTT Mulhouse 3:0
    Rabita Baku - Dresdener SC 3:0

    Pool C
    Volero Zurich - K Modranska Prostejov 3:1
    Dinamo Kazan - Atom Trefl Sopot 3:1

    Pool D
    2004 Tomis Constanta - Vakifbank TTelekom Istanbul 0:3
    Volley Bergamo - Azerrail Baku 1:3

    Pool E
    Scavolini Pesaro - Crvena Zvezda Beograd 3:0
    Bank BPS Fakro Muszyna - Dinamo Moscow 2:3