Posts by emirhan

    Pool A
    05-Aug 16:30 Poland - Argentina 3-1
    05-Aug 19:00 Italy - Dominican Rep. 3-1
    06-Aug 15:30 Poland - Dominican Rep. 1-3
    06-Aug 18:00 Italy - Argentina 3-0
    07-Aug 15:30 Poland - Italy 1-3
    07-Aug 18:00 Dominican Rep. - Argentina 3-0


    Pool B
    05-Aug 15:00 Russia - Cuba 3-2
    05-Aug 17:30 Thailand - Peru 3-1
    06-Aug 15:00 Peru - Russia 0-3
    06-Aug 17:30 Cuba - Thailand 3-1
    07-Aug 15:00 Peru - Cuba 0-3
    07-Aug 17:30 Russia - Thailand 3-0


    Pool C
    05-Aug 14:00 Brazil - Japan 3-2
    05-Aug 16:30 Korea - Germany 1-3
    06-Aug 14:00 Korea - Japan 2-3
    06-Aug 16:30 Brazil - Germany 3-0
    07-Aug 14:00 Korea - Brazil 1-3
    07-Aug 16:30 Japan - Germany 3-1


    Pool D
    05-Aug 16:00 Serbia - USA 3-2
    05-Aug 19:30 China - Kazakhstan 3-0
    06-Aug 16:00 Kazakhstan - USA 0-3
    06-Aug 19:30 China - Serbia 3-1
    07-Aug 16:00 China - USA 3-1
    07-Aug 19:30 Serbia - Kazakhstan 0-3

    Pool A
    11.01.2011 VakifGünes Türk Telekom - Crvena Zvezda Beograd : 3-0
    11.01.2011 Zarechie Odintsovo - Bank BPS Fakro Muszyna : 3-2


    Pool B
    11.01.2011 Norda Foppapedretti Bergamo - Fenerbahçe Acıbadem : 0-3
    11.01.2011 ZOK Split 1700 - Dinamo Moscow : 0-3


    Pool C
    11.01.2011 CV Jamper Aguere La Laguna - ASPTT Mulhouse: 1-3
    11.01.2011 Volero Zurich - Eczacibasi Vitra - : 1-3


    Pool D
    11.01.2011 MC-Carnaghi Villa Cortese - Organika Budowlani Lodz: 3-1
    11.01.2011 RC Cannes - VK Modranska Prostejov :3-1


    Pool E
    11.01.2011 Rabita Bakü - Dinamo Bucharest : 3-0
    11.01.2011 Bielsko Biala - Scavolini Pesaro : 1-3

    Pool A


    06.01.2011 Bank BPS Fakro Muszyna - VakifGünes Türk Telekom : 3-2
    04.01.2011 Crvena Zvezda Beograd - Zarechie Odintsovo : 1-3


    Pool B


    06.01.2011 Fenerbahçe Acıbadem -Zok Split 1700 : 3-0
    06.01.2011 Dinamo Moscow - Norda Foppapedretti Bergamo : 3-1


    Pool C


    04.01.2011 ASPTT Mulhouse - Volero Zurich: 3-1
    06.01.2011 Eczacibasi Vitra - CV Jamper Aguere La Laguna : 3-0


    Pool D


    04.01.2011 Organika Budowlani Lodz - RC CANNES : 1-3
    05.01.2011 VK Modranska Prostejov - MC-Carnaghi Villa Cortese :0-3


    Pool E


    05.01.2011 Dinamo Romprest Bucharest - Aluprof Bielsko Biala : 1-3
    06.01.2011 Scavolini Pesaro - Rabita Bakü : 3-1

    Pool A
    15.12.2010 Zarechie ODINTSOVO 1-3 VakifGunesTTelekom ISTANBUL
    16.12.2010 Bank BPS Fakro MUSZYNA 3-1 Crvena Zvezda BEOGRAD


    Pool B
    13.12.2010 Norda Foppapedretti BERGAMO 3-0 ZOK SPLIT 1700
    13.12.2010 FenerbahceAcibadem ISTANBUL 3-1 Dinamo MOSCOW


    Pool C
    15.12.2010 CV Jamper Aguere LA LAGUNA 1-3 Voléro ZÜRICH
    16.12.2010 ASPTT MULHOUSE 1-3 Eczacibasi VitrA ISTANBUL


    Pool D
    15.12.2010 MC-Carnaghi VILLA CORTESE 2-3 RC CANNES
    14.12.2010 Organika Budowlani LODZ 0-3 VK Modranska PROSTEJOV


    Pool E
    16.12.2010 Rabita BAKU 3-1 Aluprof BIELSKO-BIALA
    14.12.2010 Dinamo Romprest BUCHAREST 0-3 Scavolini PESARO

    Pool A
    07.12.2010 18:00 Crvena Zvezda BEOGRAD - Bank BPS Fakro MUSZYNA 1-3
    08.12.2010 19:30 VakifGunesTTelekom ISTANBUL - Zarechie ODINTSOVO 3-2


    Pool B
    08.12.2010 18:30 Dinamo MOSCOW - FenerbahceAcibadem ISTANBUL 1-3
    07.12.2010 18:00 ZOK SPLIT 1700 - Norda Foppapedretti BERGAMO 0-3


    Pool C
    08.12.2010 16:30 Eczacibasi VitrA ISTANBUL - ASPTT MULHOUSE 3-1
    08.12.2010 20:15 Voléro ZÜRICH - CV Jamper Aguere LA LAGUNA 3-1


    Pool D
    09.12.2010 18:00 VK Modranska PROSTEJOV - Organika Budowlani LODZ 2-3
    09.12.2010 20:00 RC CANNES MC-Carnaghi VILLA CORTESE 3-2


    Pool E
    08.12.2010 18:00 Scavolini PESARO - Dinamo Romprest BUCHAREST 3-0
    09.12.2010 18:00 Aluprof BIELSKO-BIALA - Rabita BAKU 1-3

    Pool A
    01.12.2010 19:00 Zarechie ODINTSOVO - Crvena Zvezda BEOGRAD 3-0
    01.12.2010 18:30 VakifGunesTTelekom ISTANBUL - Bank BPS Fakro MUSZYNA 1-3


    Pool B
    02.12.2010 20:30 Norda Foppapedretti BERGAMO - Dinamo MOSCOW 2-3
    30.11.2010 19:00 ZOK SPLIT 1700 - FenerbahceAcibadem ISTANBUL 0-3


    Pool C
    01.12.2010 20:00 CV Jamper Aguere LA LAGUNA - Eczacibasi VitrA ISTANBUL 0-3
    01.12.2010 20:15 Voléro ZÜRICH - ASPTT MULHOUSE 1-3


    Pool D
    30.11.2010 20:30 MC-Carnaghi VILLA CORTESE - VK Modranska PROSTEJOV 3-0
    30.11.2010 20:00 RC CANNES - Organika Budowlani LODZ 3-1


    Pool E
    02.12.2010 17:00 Rabita BAKU - Scavolini PESARO 1-3
    30.11.2010 18:00 Aluprof BIELSKO-BIALA - Dinamo Romprest BUCHAREST 3-0

    Pool A
    23.11.2010 17:00 Crvena Zvezda BEOGRAD - VakifGunesTTelekom ISTANBUL 0-3
    25.11.2010 18:00 Bank BPS Fakro MUSZYNA - Zarechie ODINTSOVO 3-2


    Pool B
    25.11.2010 18:30 Dinamo MOSCOW - ZOK SPLIT 1700 3-0
    25.11.2010 19:30 FenerbahceAcibadem ISTANBUL - Norda Foppapedretti BERGAMO 3-0


    Pool C
    24.11.2010 17:00 Eczacibasi VitrA ISTANBUL - Voléro ZÜRICH 3-0
    23.11.2010 20:00 ASPTT MULHOUSE - CV Jamper Aguere LA LAGUNA 3-1


    Pool D
    25.11.2010 18:00 VK Modranska PROSTEJOV - RC CANNES 0-3
    23.11.2010 20:30 Organika Budowlani LODZ - MC-Carnaghi VILLA CORTESE 0-3


    Pool E
    24.11.2010 20:30 Scavolini PESARO - Aluprof BIELSKO-BIALA 3-1
    24.11.2010 17:00 Dinamo Romprest BUCHAREST - Rabita BAKU 0-3

    Pool E
    6th Nov-Peru-Russia 0:3
    6th Nov-Poland-South Korea 1:3
    6th Nov-Serbia-Turkey 1:3
    6th Nov-Japan-China 3:2
    7th Nov-Peru-South Korea 0:3
    7th Nov-Poland-Russia 0:3
    7th Nov-Serbia-China 3:2


    7th Nov-Japan-Turkey 3:2
    9th Nov-Peru-Turkey 1:3
    9th Nov-Poland-China 3:2
    9th Nov-Serbia-Russia 0:3
    9th Nov-Japan-South Korea 3:1
    10th Nov-Peru-China 0:3
    10th Nov-Poland-Turkey 1:3
    10th Nov-Serbia-South Korea 2:3
    10th Nov-Japan-Russia 1:3


    Pool F
    6th Nov-Brazil-Thailand 3:0
    6th Nov-Netherlands-Cuba 3:2
    6th Nov-Italy-Germany 1:3
    6th Nov-Czech Republic-United States 0:3
    7th Nov-Brazil-Cuba 3:0
    7th Nov-Netherlands-Thailand 3:2
    7th Nov-Italy-United States 1:3
    7th Nov-Czech Republic-Germany 1:3
    9th Nov-Brazil-Germany 3:0
    9th Nov-Netherlands-United States 1:3
    9th Nov-Italy-Thailand 3:0
    9th Nov-Czech Republic-Cuba 2:3
    10th Nov-Brazil-United States 3:1
    10th Nov-Netherlands-Germany 1:3
    10th Nov-Italy-Cuba 3:1
    10th Nov-Czech Republic-Thailand 1:3

    1st ROUND


    Pool A
    29-Oct Peru - Algeria 3-0
    29-Oct Serbia - Costa Rica 3-0
    29-Oct Poland - Japan 1-3
    30-Oct Costa Rica - Algeria 3-1
    30-Oct Serbia - Poland 2-3
    30-Oct Japan - Peru 3-0
    31-Oct Peru - Serbia 0-3
    31-Oct Poland - Costa Rica 3-0
    31-Oct Algeria - Japan 0-3
    02-Nov Serbia - Algeria 3-0
    02-Nov Poland - Peru 3-0
    02-Nov Costa Rica - Japan 0-3
    03-Nov Peru - Costa Rica 3-1
    03-Nov Algeria - Poland 0-3
    03-Nov Japan - Serbia 3-1
    Pool B
    29-Oct Brazil - Kenya 3-0
    29-Oct Czech Rep. - Netherlands 1-3
    29-Oct Puerto Rico - Italy 0-3
    30-Oct Czech Rep. - Brazil 0-3
    30-Oct Kenya - Puerto Rico 0-3
    30-Oct Netherlands - Italy 0-3
    31-Oct Purto Rico - Czech Rep. 3-2
    31-Oct Italy - Kenya 3-0
    31-Oct Brazil - Netherlands 3-0
    02-Nov Brazil - Puerto Rico 3-0
    02-Nov Netherlands - Kenya 3-0
    02-Nov Czech Rep. - Italy 0-3
    03-Nov Puerto Rico - Netherlands 1-3
    03-Nov Kenya - Czech Rep. 0-3
    03-Nov Italy - Brazil 1-3


    Pool C
    29-Oct Germany - Kazakhstan 3-0
    29-Oct USA - Thailand 3-1
    29-Oct Croatia - Cuba 2-3
    30-Oct USA - Croatia 3-0
    30-Oct Thailand - Kazakhstan 3-1
    30-Oct Cuba - Germany 1-3
    31-Oct Kazakhstan - Cuba 1-3
    31-Oct Croatia - Thailand 2-3
    31-Oct Germany - USA 1-3
    02-Nov Croatia - Germany 1-3
    02-Nov Thailand - Cuba 3-2
    02-Nov USA - Kazakhstan 3-0
    03-Nov Kazakhstan - Croatia 1-3
    03-Nov Germany - Thailand 3-1
    03-Nov Cuba - USA 0-3


    Pool D
    29-Oct Russia - Dominican Rep. 3-2
    29-Oct Canada - Korea 1-3
    29-Oct Turkey - China 2-3
    30-Oct Russia - Turkey 1-3
    30-Oct Dominican Rep. - Korea 3-1
    30-Oct China - Canada 3-0
    31-Oct Turkey - Dominican Rep. 3-1
    31-Oct Canada - Russia 0-3
    31-Oct Korea - China 0-3
    02-Nov Turkey - Canada 3-0
    02-Nov Russia - Korea 3-0
    02-Nov Dominican Rep. - China 2-3
    03-Nov Canada - Dominican Rep. 0-3
    03-Nov Korea - Turkey 3-2
    03-Nov China - Russia 1-3