where are the new predictions ?
The 2013 Men's CL - Prediction Game
-
-
third leg:
14.11.2011
Zienit Kazań-Hypo Tirol Volleyballteam 3-0
Knack Roeselare-VfB Friedrichshafen 3-213.11.2011
Berlin Recycling Volleys-Budvanska Rivijera Budva 3-1
VK Jihostroj České Budějovice-Lokomotiw Nowosybirsk 0-314.11.2012
Itas Diatec Trentino-ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3-1
Crvena Zvezda Belgrad- Tours VB 0-314.11.2012
ACH Volley Lublana-VC Euphony Asse-Lennik 3-1
Generali Haching-Lube Banca Marche Macerata 0-314.11.2012
Dinamo Moskwa-PGE Skra Bełchatów 2-3
Tomis Konstanca-Fenerbahçe Grundig 0-314.11.2012
Arkas Spor-Noliko Maaseik 3-1
Marek Union Ivkoni Dupnica-Caja 3 Voleibol Teruel 0-314.11.2012
Arago de Sete-Remat Zalău 3-0
Asseco Resovia Rzeszów-Bre Banca Lannutti Cuneo 1-3 -
14.11.2011
Zienit Kazań-Hypo Tirol Volleyballteam 3-0
Knack Roeselare-VfB Friedrichshafen 1-3
13.11.2011
Berlin Recycling Volleys-Budvanska Rivijera Budva 3-0
VK Jihostroj České Budějovice-Lokomotiw Nowosybirsk 0-3
14.11.2012
Itas Diatec Trentino-ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3-0
Crvena Zvezda Belgrad- Tours VB 0-3
14.11.2012
ACH Volley Lublana-VC Euphony Asse-Lennik 3-2
Generali Haching-Lube Banca Marche Macerata 0-3
14.11.2012
Dinamo Moskwa-PGE Skra Bełchatów 3-1
Tomis Konstanca-Fenerbahçe Grundig 0-3
14.11.2012
Arkas Spor-Noliko Maaseik 3-2
Marek Union Ivkoni Dupnica-Caja 3 Voleibol Teruel 3-2
14.11.2012
Arago de Sete-Remat Zalău 3-0
Asseco Resovia Rzeszów-Bre Banca Lannutti Cuneo 0-3
-
third leg:
14.11.2011
Zienit Kazań-Hypo Tirol Volleyballteam 3-0
Knack Roeselare-VfB Friedrichshafen 2-3
13.11.2011
Berlin Recycling Volleys-Budvanska Rivijera Budva 3-1
VK Jihostroj České Budějovice-Lokomotiw Nowosybirsk 0-3
14.11.2012
Itas Diatec Trentino-ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3-1
Crvena Zvezda Belgrad- Tours VB 0-3
14.11.2012
ACH Volley Lublana-VC Euphony Asse-Lennik 3-1
Generali Haching-Lube Banca Marche Macerata 0-3
14.11.2012
Dinamo Moskwa-PGE Skra Bełchatów 2-3
Tomis Konstanca-Fenerbahçe Grundig 0-3
14.11.2012
Arkas Spor-Noliko Maaseik 3-1
Marek Union Ivkoni Dupnica-Caja 3 Voleibol Teruel 0-3
14.11.2012
Arago de Sete-Remat Zalău 3-0
Asseco Resovia Rzeszów-Bre Banca Lannutti Cuneo 1-3
-
14.11.2011
19:00 Zienit Kazań Rosja ' Austria Hypo Tirol Volleyballteam 3-0
20:30 Knack Roeselare Belgia ' Niemcy VfB Friedrichshafen 1-313.11.2011
19:30 Berlin Recycling Volleys Niemcy ' Czarnogóra Budvanska Rivijera Budva 3-0
18:00 VK Jihostroj České Budějovice Czechy ' Rosja Lokomotiw Nowosybirsk 1-314.11.2012
Itas Diatec Trentino Włochy ' Polska ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3-0
Crvena Zvezda Belgrad Serbia ' Francja Tours VB 1-314.11.2012
ACH Volley Lublana Słowenia ' Belgia VC Euphony Asse-Lennik 3-1
Generali Haching Niemcy ' Włochy Lube Banca Marche Macerata 1-314.11.2012
Dinamo Moskwa Rosja ' Polska PGE Skra Bełchatów 3-1
Tomis Konstanca Rumunia ' Turcja Fenerbahçe Grundig 1-314.11.2012
Arkas Spor Turcja ' Belgia Noliko Maaseik 3-0
Marek Union Ivkoni Dupnica Bułgaria ' Hiszpania Caja 3 Voleibol Teruel 1-314.11.2012
Arago de Sete Francja ' Rumunia Remat Zalău 3-1
Asseco Resovia Rzeszów Polska ' Włochy Bre Banca Lannutti Cuneo 1-3 -
14.11.2011
19:00 Zienit Kazań Rosja ' Austria Hypo Tirol Volleyballteam 3-0
20:30 Knack Roeselare Belgia ' Niemcy VfB Friedrichshafen 1-3
13.11.2011
19:30 Berlin Recycling Volleys Niemcy ' Czarnogóra Budvanska Rivijera Budva 3-0
18:00 VK Jihostroj České Budějovice Czechy ' Rosja Lokomotiw Nowosybirsk 1-3
14.11.2012
Itas Diatec Trentino Włochy ' Polska ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3-1
Crvena Zvezda Belgrad Serbia ' Francja Tours VB 0-3
14.11.2012
ACH Volley Lublana Słowenia ' Belgia VC Euphony Asse-Lennik 3-1
Generali Haching Niemcy ' Włochy Lube Banca Marche Macerata 0-3
14.11.2012
Dinamo Moskwa Rosja ' Polska PGE Skra Bełchatów 3-1
Tomis Konstanca Rumunia ' Turcja Fenerbahçe Grundig 1-3
14.11.2012
Arkas Spor Turcja ' Belgia Noliko Maaseik 3-1
Marek Union Ivkoni Dupnica Bułgaria ' Hiszpania Caja 3 Voleibol Teruel 3-2
14.11.2012Arago de Sete Francja ' Rumunia Remat Zalău 3-1
Asseco Resovia Rzeszów Polska ' Włochy Bre Banca Lannutti Cuneo 1-3
-
I know that maybe I'm late for some matches but I post all
14.11.2011
Zienit Kazań-Hypo Tirol Volleyballteam 3-0
Knack Roeselare-VfB Friedrichshafen 2-3
13.11.2011
Berlin Recycling Volleys-Budvanska Rivijera Budva 3-1
VK Jihostroj České Budějovice-Lokomotiw Nowosybirsk 0-3
14.11.2012
Itas Diatec Trentino-ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3-0
Crvena Zvezda Belgrad- Tours VB 0-3
14.11.2012
ACH Volley Lublana-VC Euphony Asse-Lennik 3-2
Generali Haching-Lube Banca Marche Macerata 0-3
14.11.2012
Dinamo Moskwa-PGE Skra Bełchatów 3-1
Tomis Konstanca-Fenerbahçe Grundig 1-3
14.11.2012
Arkas Spor-Noliko Maaseik 3-1
Marek Union Ivkoni Dupnica-Caja 3 Voleibol Teruel 3-2
14.11.2012
Arago de Sete-Remat Zalău 3-1
Asseco Resovia Rzeszów-Bre Banca Lannutti Cuneo 0-3
-
14.11.2011
Zienit Kazań-Hypo Tirol Volleyballteam 3-0
Knack Roeselare-VfB Friedrichshafen 3-1
14.11.2012
Itas Diatec Trentino-ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3-1
Crvena Zvezda Belgrad- Tours VB 0-3
14.11.2012
ACH Volley Lublana-VC Euphony Asse-Lennik 3-1
Generali Haching-Lube Banca Marche Macerata 0-3
14.11.2012
Dinamo Moskwa-PGE Skra Bełchatów 1-3
Tomis Konstanca-Fenerbahçe Grundig 0-3
14.11.2012
Arkas Spor-Noliko Maaseik 3-1
Marek Union Ivkoni Dupnica-Caja 3 Voleibol Teruel 0-3
14.11.2012
Arago de Sete-Remat Zalău 3-0
Asseco Resovia Rzeszów-Bre Banca Lannutti Cuneo 3-2
-
4th leg
Pool A:
VfB Friedrichshafen-Knack Roeselare 2-3
Hypo Tirol Volleyballteam-Zienit Kazań 0-3Pool B:
Lokomotiw Nowosybirsk-VK Jihostroj České Budějovice 3-0
Budvanska Rivijera Budva-Berlin Recycling Volleys 0-3Pool C:
Tours VB-Crvena Zvezda Belgrad 3-0
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle-Itas Diatec Trentino 1-3Pool D:
Lube Banca Marche Macerata-Generali Haching 3-0
VC Euphony Asse-Lennik-ACH Volley Lublana 3-2Pool E:
Fenerbahçe Grundig-Tomis Konstanca 3-0
PGE Skra Bełchatów-Dinamo Moskwa 3-1Pool F:
Caja 3 Voleibol Teruel-Marek Union Ivkoni Dupnica 3-0
Noliko Maaseik-Arkas Spor 3-2Pool G:
Bre Banca Lannutti Cuneo-Asseco Resovia Rzeszów 3-1
Remat Zalău-Arago de Sete 0-3 -
4th leg
Pool A:
VfB Friedrichshafen-Knack Roeselare 3-1
Hypo Tirol Volleyballteam-Zienit Kazań 1-3Pool B:
Lokomotiw Nowosybirsk-VK Jihostroj České Budějovice 3-0
Budvanska Rivijera Budva-Berlin Recycling Volleys 0-3Pool C:
Tours VB-Crvena Zvezda Belgrad 3-0
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle-Itas Diatec Trentino 0-3Pool D:
Lube Banca Marche Macerata-Generali Haching 3-0
VC Euphony Asse-Lennik-ACH Volley Lublana 1-3Pool E:
Fenerbahçe Grundig-Tomis Konstanca 3-1
PGE Skra Bełchatów-Dinamo Moskwa 1-3Pool F:
Caja 3 Voleibol Teruel-Marek Union Ivkoni Dupnica 3-1
Noliko Maaseik-Arkas Spor 3-1Pool G:
Bre Banca Lannutti Cuneo-Asseco Resovia Rzeszów 3-0
Remat Zalău-Arago de Sete 3-1 -
Pool A:
VfB Friedrichshafen-Knack Roeselare 3-1
Hypo Tirol Volleyballteam-Zienit Kazań 0-3
Pool B:
Lokomotiw Nowosybirsk-VK Jihostroj České Budějovice 3-0
Budvanska Rivijera Budva-Berlin Recycling Volleys 0-3
Pool C:
Tours VB-Crvena Zvezda Belgrad 3-0
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle-Itas Diatec Trentino 1-3
Pool D:
Lube Banca Marche Macerata-Generali Haching 3-0
VC Euphony Asse-Lennik-ACH Volley Lublana 1-3
Pool E:
Fenerbahçe Grundig-Tomis Konstanca 3-1
PGE Skra Bełchatów-Dinamo Moskwa 3-1
Pool F:
Caja 3 Voleibol Teruel-Marek Union Ivkoni Dupnica 3-1
Noliko Maaseik-Arkas Spor 3-0
Pool G:
Bre Banca Lannutti Cuneo-Asseco Resovia Rzeszów 3-0
Remat Zalău-Arago de Sete 0-3
-
Pool A:
VfB Friedrichshafen-Knack Roeselare 3-1
Hypo Tirol Volleyballteam-Zienit Kazań 0-3
Pool B:
Lokomotiw Nowosybirsk-VK Jihostroj České Budějovice 3-0
Budvanska Rivijera Budva-Berlin Recycling Volleys 1-3
Pool C:
Tours VB-Crvena Zvezda Belgrad 3-0
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle-Itas Diatec Trentino 0-3
Pool D:
Lube Banca Marche Macerata-Generali Haching 3-0
VC Euphony Asse-Lennik-ACH Volley Lublana 1-3
Pool E:
Fenerbahçe Grundig-Tomis Konstanca 3-0
PGE Skra Bełchatów-Dinamo Moskwa 3-2
Pool F:
Caja 3 Voleibol Teruel-Marek Union Ivkoni Dupnica 2-3
Noliko Maaseik-Arkas Spor 1-3
Pool G:
Bre Banca Lannutti Cuneo-Asseco Resovia Rzeszów 3-0
Remat Zalău-Arago de Sete 0-3
-
Pool A:
VfB Friedrichshafen-Knack Roeselare 3-0
Hypo Tirol Volleyballteam-Zienit Kazań 0-3
Pool B:
Lokomotiw Nowosybirsk-VK Jihostroj České Budějovice 3-0
Budvanska Rivijera Budva-Berlin Recycling Volleys 1-3
Pool C:
Tours VB-Crvena Zvezda Belgrad 3-0
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle-Itas Diatec Trentino 0-3
Pool D:
Lube Banca Marche Macerata-Generali Haching 3-0
VC Euphony Asse-Lennik-ACH Volley Lublana 1-3
Pool E:
Fenerbahçe Grundig-Tomis Konstanca 3-0
PGE Skra Bełchatów-Dinamo Moskwa 1-3
Pool F:
Caja 3 Voleibol Teruel-Marek Union Ivkoni Dupnica 2-3
Noliko Maaseik-Arkas Spor 1-3
Pool G:
Bre Banca Lannutti Cuneo-Asseco Resovia Rzeszów 3-0
Remat Zalău-Arago de Sete 1-3
-
4th leg
Pool A:
VfB Friedrichshafen-Knack Roeselare 3-1
Hypo Tirol Volleyballteam-Zienit Kazań 0-3
Pool B:
Lokomotiw Nowosybirsk-VK Jihostroj České Budějovice 3-0
Budvanska Rivijera Budva-Berlin Recycling Volleys 0-3
Pool C:
Tours VB-Crvena Zvezda Belgrad 3-0
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle-Itas Diatec Trentino 0-3
Pool D:
Lube Banca Marche Macerata-Generali Haching 3-0
VC Euphony Asse-Lennik-ACH Volley Lublana 1-3
Pool E:
Fenerbahçe Grundig-Tomis Konstanca 3-0
PGE Skra Bełchatów-Dinamo Moskwa 1-3
Pool F:
Caja 3 Voleibol Teruel-Marek Union Ivkoni Dupnica 3-1
Noliko Maaseik-Arkas Spor 2-3
Pool G:
Bre Banca Lannutti Cuneo-Asseco Resovia Rzeszów 3-0
Remat Zalău-Arago de Sete 3-1
-
5th leg
20:25 Hypo Tirol Volleyballteam Austria ' Belgia Knack Roeselare 3 - 2
20:00 Zienit Kazań Rosja ' Niemcy VfB Friedrichshafen 3 - 0
05.12.2011 18:00 Budvanska Rivijera Budva Czarnogóra ' Czechy VK Jihostroj České Budějovice 3 - 1
04.12.2011 19:30 Berlin Recycling Volleys Niemcy ' Rosja Lokomotiw Nowosybirsk 1 - 3
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Polska ' Serbia Crvena Zvezda Belgrad 3 - 1
Itas Diatec Trentino Włochy ' Francja Tours VB 3 - 1
VC Euphony Asse-Lennik Belgia ' Niemcy Generali Haching 1 - 3
ACH Volley Lublana Słowenia ' Włochy Lube Banca Marche Macerata 1 - 3
PGE Skra Bełchatów Polska ' Rumunia Tomis Konstanca 3 - 1
Dinamo Moskwa Rosja ' Turcja Fenerbahçe Grundig 3 - 0
Noliko Maaseik Belgia ' Bułgaria Marek Union Ivkoni Dupnica 3 - 1
Arkas Spor Turcja ' Hiszpania Caja 3 Voleibol Teruel 3 - 1
Remat Zalău Rumunia ' Polska Asseco Resovia Rzeszów 1 - 3
Arago de Sete Francja ' Włochy Bre Banca Lannutti Cuneo 0 - 3
-
5th leg
20:25 Hypo Tirol Volleyballteam Austria ' Belgia Knack Roeselare 3-1
20:00 Zienit Kazań Rosja ' Niemcy VfB Friedrichshafen 3-0
05.12.2011 18:00 Budvanska Rivijera Budva Czarnogóra ' Czechy VK Jihostroj České Budějovice 1-3
04.12.2011 19:30 Berlin Recycling Volleys Niemcy ' Rosja Lokomotiw Nowosybirsk 1-3
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Polska ' Serbia Crvena Zvezda Belgrad 3-0
Itas Diatec Trentino Włochy ' Francja Tours VB 3-0
VC Euphony Asse-Lennik Belgia ' Niemcy Generali Haching 1-3
ACH Volley Lublana Słowenia ' Włochy Lube Banca Marche Macerata 0-3
PGE Skra Bełchatów Polska ' Rumunia Tomis Konstanca 3-0
Dinamo Moskwa Rosja ' Turcja Fenerbahçe Grundig 3-1
Noliko Maaseik Belgia ' Bułgaria Marek Union Ivkoni Dupnica 3-0
Arkas Spor Turcja ' Hiszpania Caja 3 Voleibol Teruel 3-1
Remat Zalău Rumunia ' Polska Asseco Resovia Rzeszów 0-3
Arago de Sete Francja ' Włochy Bre Banca Lannutti Cuneo 0-3
-
A:
Hypo Tirol Volleyballteam-Knack Roeselare 1-3
Zenit Kazań-VfB Friedrichshafen 3-0B:
Budvanska Rivijera Budva-VK Jihostroj České Budějovice 1-3
Berlin Recycling Volleys-Lokomotiw Nowosybirsk 0-3C:
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle-Crvena Zvezda Belgrad 3-0
Itas Diatec Trentino-Tours VB 3-0D:
VC Euphony Asse-Lennik-Generali Haching 2-3
ACH Volley Lublana-Lube Banca Marche Macerata 0-3E:
PGE Skra Bełchatów-Tomis Konstanca 0-3
Dinamo Moskwa-Fenerbahçe Grundig 3-2F:
Noliko Maaseik-Marek Union Ivkoni Dupnica 3-0
Arkas Spor-Caja 3 Voleibol Teruel 3-1G:
Remat Zalău-Asseco Resovia Rzeszów 0-3
Arago de Sete-Bre Banca Lannutti Cuneo 0-3 -
A:
Hypo Tirol Volleyballteam-Knack Roeselare 1-3
Zenit Kazań-VfB Friedrichshafen 3-0
B:
Budvanska Rivijera Budva-VK Jihostroj České Budějovice 1-3
Berlin Recycling Volleys-Lokomotiw Nowosybirsk 1-3
C:
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle-Crvena Zvezda Belgrad 3-0
Itas Diatec Trentino-Tours VB 3-0
D:
VC Euphony Asse-Lennik-Generali Haching 1-3
ACH Volley Lublana-Lube Banca Marche Macerata 1-3
E:
PGE Skra Bełchatów-Tomis Konstanca 3-0
Dinamo Moskwa-Fenerbahçe Grundig 3-0
F:
Noliko Maaseik-Marek Union Ivkoni Dupnica 3-0
Arkas Spor-Caja 3 Voleibol Teruel 3-0
G:
Remat Zalău-Asseco Resovia Rzeszów 0-3
Arago de Sete-Bre Banca Lannutti Cuneo 1-3
-
After 4th Round:
1. triglav_kran 77
1. Diese14 77
3. Mattisse 75
4. Loca inside 70
5. Bartek 60
6. lokh 55
7. king 49 -
A:
Hypo Tirol Volleyballteam-Knack Roeselare 2-3
Zenit Kazań-VfB Friedrichshafen 3-0B
Budvanska Rivijera Budva-VK Jihostroj České Budějovice 0-3
Berlin Recycling Volleys-Lokomotiw Nowosybirsk 0-3C:
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle-Crvena Zvezda Belgrad 3-1
Itas Diatec Trentino-Tours VB 3-0D:
VC Euphony Asse-Lennik-Generali Haching 2-3
ACH Volley Lublana-Lube Banca Marche Macerata 1-3E:
PGE Skra Bełchatów-Tomis Konstanca 0-3
Dinamo Moskwa-Fenerbahçe Grundig 2-3F:
Noliko Maaseik-Marek Union Ivkoni Dupnica 3-1
Arkas Spor-Caja 3 Voleibol Teruel 3-1G:
Remat Zalău-Asseco Resovia Rzeszów 0-3
Arago de Sete-Bre Banca Lannutti Cuneo 0-3