Türkiye Voleybol 1. Ligi 2007/2008
Teams
Eczacıbaşı Zentiva
Fenerbahçe Acıbadem
Türk Telekom Spor
Vakıfbank Güneş Sigorta
Beşiktaş Jimnastik Kulübü
Dyo Karşıyaka
Marmaris Belediyesi
Şahinbey Belediyesi
İller Bankası
Dicle Üniversitesi
Yeşilyurt Spor Kulübü
Eczacıbaşı Zentiva
Naz AYDEMIR
Büsra CANSU
Vesna CITAKOVIC SRB
Seniye Merve DALBELER
Ayse Gökçen DENKEL
Seda Uslu
Esra GÜMÜS
Selime ILYASOGLU
Gülden KAYALAR
Inessa KORKMAZ AZE
Nancy METCALF USA
Gözde YILMAZ
Neriman ÖZSOY
Tayyıba Haneef-Park USA
Fenerbahçe Acıbadem
Özlem Özçelik
Çiğdem Can Rasna
Pelin Çelik
Seda Tokatlıoğlu
Tülin Altıntaş
Marina Tumas BLR
Therese Michelle Crawford USA
Tatianna Dos Santos BRA
Ayça Naz İhtiyaroğlu
Filiz Kocaman
Gizem Giraygil
Selen Öndeş
Elif Gülbayrak
Kimberly Glass USA
Türk Telekom
Ayşe Halıcıoğlu
Bahar Mert
Eda Çankaya
Funda Bilgi
Makare Wilson USA
Merve Sinem Çarkçı
Nilay Benli (Özdemir)
Nilay Konar
Sinem Yıldız
Taismary Aguero ITA
Valdone Petrauskaite LTU
Ebru Elhan
Beşiktaş Jimnastik Kulübü
İpek Soroğlu
Yağmur Koçyiğit
Atika Bouagaa GER
İrina Komisarova UKR
Pınar Cankarpusat
Necla Esepaşa
Nisa Kuliyeva
Nuray Kılıç
Yeliz Askan
Eda Erdem
Melis Şahin
Cansu Aydınoğulları
Gizem Sancak
Marmaris Belediyesi
Sherisa Livingston USA
Berna Sezer
Çiğdem Kaplan
Tercan Gülsoy Karal
Gizem Güreşen
Ezgi Kapdan
Özlem Özdemir
Yasemin Funda Ayhan
Dragana Ilıc SRB
Hülya Cömert
Olga Grushko KAZ
Vakıfbank Güneş Sigorta
Deniz Hakyemez
Gözde Kırdar
Nihan Yeldan
Aysun Özbek
Arzu Göllü
Melis Gürkaynak
Rııkka Hannele Lehtonen FIN
Olena Gashuka UKR
Bahar Toksoy
Ceren Mengüç
Sylvia Roll GER
Duygu Bal
Şahinbey Belediyesi
Müjgan Keskin
Nazlı Özyıldız
Sanja Starovic SRB
Gülcan Özyıldız
Emel Çelikpazı
Miniriye Vatansever
Seda Türkan
Songül Dikmen
Maryna Lavruk UKR
Maria Lihtenchtein BEL
Duygu Sipahioğlu
Dyo Karşıyaka Spor Kulübü
Rabia Eroğlu
Aslı Köprülü
Şükran Akar
Gözde Dal
Arzu Aban
Melis Hemşeri
Özge Pala
Evalina Tsvetova BUL
Natalia Melnikova RUS
Petronella Bidsadska SVK
İller Bankası
Güldeniz Önal
Meryem Boz
Ebru Ceylan
Tuğçe Atıcı
Merve Gülaç
Fulya Türük
Elif Uzun
S.Işık Kartalkanat
Zoryana Pylypyuk UKR
Xeniya Ilyuchsenko KAZ
Pınar Eren
Gökçe İrem Çavdaro
Natalya Zhukova KAZ
Dicle Üniversitesi
Ayşe Dil
Viktorija Brice LAT
Burcu ALAK
Kateryna Trach UKR
Ebru Gün
Banu Altınbaşak
Ebru Işık
Alyona Kushch UKR
Tuba Meto
Yeşilyurt Spor Kulübü
Yaprak KÜÇÜKKAHVECİ
Duygu ÇETAV
Jelena MIJATOVIC SRB
Ana JAKSIC SRB
Ergül AVCI
Svetlana KRSTIC SRB
Gülbahar AKGÜL
Burcu GENÇ
Özge KIRDAR
Derya ÇAYIRGAN
Aslıhan ATIKIR
Nebahat ÖZSOY
İkra ÇETİNTAŞ
Seray ALTAY
Mehtap KAMBER
Melike GÜLER
(there may be some small mistakes about the players but ı will correct them when ı learn the exact players of each team)
21 November
16:30 Beşiktaş-V.Güneş Sigorta
18:30 Fenerbahçe Acıbadem-Karşıyaka
22 November
17:00 Türk Telekom-Dicle Ünv.
12:00 Şahinbey Bld. – Marmaris Bld.
18:30 Yeşilyurt-Eczacıbaşı Zentiva